Бетонні півсфери

Бетонні конструкції у вигляді півсфери знаходять широке застосування в дорожньому будівництві для позначення ділянки пішохідних доріжок, клумб, ділянки для паркування машин. Бар'єри гладкою і округлої форми були розроблені зовсім не давно і прийшли на заміну прямокутним конструкціям. В основному, використовуються в великих містах, де дуже інтенсивний рух на дорогах.

Бетонні півсфери
Бетонні парковочні півсфери

Переваги:

  • така конструкція значно легше встановлюється;
  • масивна вага не дозволяє зрушувати обмежувач з місця, навіть, при сильному ударі;
  • не пошкоджує автомобіль від випадкового наїзду;
  • після встановлення не порушує інтер'єру, а своїм виглядом здатні прикрашати багато вулички в місті;
  • можливість фарбування в різні тони, дозволяє її оптимізувати до конкретної ділянки дороги;
  • період експлуатації, по суті, взагалі не обмежується;
  • не перешкоджає пішоходам і велосипедистам, а так само допускається більше місця для переміщення.

Технічні характеристики

Матеріалом для виготовлення служить високотехнічний бетон М 400. Для поліпшення загальних характеристик і підвищення стійкості до шкідливих впливів, в розчин додаються присадки різних хімічних елементів, піску, гравію. Встановлювати сферу можна на будь-яку поверхню. Монтаж здійснюється на залізний штир, який вставляється в просвердлений отвір з розчином. Така конструкція виходить незвичайно міцною, а зрушити з місця звичайним способом її неможливо. Сфера важить близько 60 кг., при діаметрі 500 мм. і висотою до 300 мм.

У підсумку можна зробити висновок, що цей виріб з бетону найбільш підходить для обладнання паркувальних ліній, так як являється дуже міцною і якісною конструкцією. У виробництві застосовуються найдешевші матеріали, а значить купити її можна дуже дешево. Невелика ціна і просте обслуговування будуть основними перевагами півсфери, при будівництві дорожнього полотна.